Взагалі, основні правила, яким має підкорятися експлуатація будь кавомашини, повинна бути описана в інструкції до приладу.
Не варто намагатися приготувати каву, попередньо не ознайомившись з інструкцією. Але є деякі загальні правила експлуатації кавоварок всіх моделей, яким потрібно слідувати.
Почнемо з води, яку ви заливаєте в кавоварку. Правильна експлуатація кавоварки увазі, що ви будете використовувати фільтровану або кип’ячену воду. Це вбереже вашу кавоварку від накипу, яка не тільки погіршує смак кави, але і може привести до поломки кавоварки. Завжди стежте за рівнем води в бойлері – він не повинен опускатися нижче мінімальної позначки і підніматися вище максимальної.
Наступне правило стосується кави, який ви засинаєте в машину. Ні в якому разі не можна засипати в контейнер для зерен що-небудь, крім кавибудь-які інші продукти і субстанції можуть порушити роботу кавомолки. «Відпрацьований» кава буде надходити в контейнер для відходів, який потрібно очищати і промивати щодня, інакше в ньому утворюється цвіль. Контейнер промивають, просушують і лише потім повертають в кавоварку.x В принципі, це ж стосується видалення відходів з будь-яких інших знімних контейнерів (контейнери для меленої та зернової кави, молока тощо ). Такі контейнери спочатку знімаються з кавомашини, потім потрібно видалити з них відходи, вимити контейнер (ретельно сполоснувши від миючого засобу), дати йому висохнути і лише потім встановлювати назад.
Особливості очищення кавового і молочного трактів повинні бути описані в інструкції до конкретної моделі кавоварки, дуже важливо при очищенні точно слідувати інструкції. Зазвичай для промивання використовуються спеціальні засоби, рідкі та / або у вигляді таблеток. При очищенні потрібно особливо обережно знімати зливний шланг: у ньому може залишитися окріп, так що є ризик опіку.
Зовні кофемашину протирають вологою серветкою з мікрофібри. Періодично робочі поверхні кавоварки потрібно очищати від накипу (як би ви не фільтрували воду, це не захистить машину на 100% від освіти накипу). Робити це потрібно щотижня або по мірі того, як утворюється накип.
Спосіб очищення залежить від моделі: це може бути або використання спеціального складу (в крайньому випадку можна використовувати лимонну кислоту), або просто промивання проточною водою.
Правильна експлуатація кавоварки особливо важлива при приготуванні кави – від цього залежить не тільки цілісність кавомашини, але і ваша безпека. Ні в якому разі не тримайте руки під вихідними отворами – є ризик отримати опік від гарячої води або пари.
Всі маніпуляції на вихідних отворах потрібно проводити тільки за допомогою ізольованих ручок. Ні в якому разі не можна витягати окремі частини машини, коли вона працює.
Всі налаштування кавоварки слід проводити у відповідності з інструкцією по експлуатації. Зазвичай всі налаштування робляться перед натисканням кнопки приготування. Регулювання помелу виробляють тільки на включеної кавомашині. Намагайтеся не вибирати надто дрібний помел, це може призвести до забивання ситечка, в результаті кави буде текти погано або навіть перестане текти взагалі.
Бажано відключати кавоварку від мережі, коли ви не користуєтеся (навіть якщо вона відключається автоматично, коли кава готова). Якщо в будинку стара проводка і періодично відбуваються перепади напруги, експлуатація кавоварки буде більш безпечною, якщо ви будете використовувати стабілізатор напруги або інше подібне обладнання.
Правильна експлуатація кавоварки згідно інструкції – це гарантія того, що ви зможете щодня насолоджуватися смачною кавою і надовго забудете словосполучення «сервісний центр».